Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
-
TEGOROCZNE ŚWIĘTA NA TERENIE DOLNEGO ŚLĄSKA BYŁY BEZPIECZNE
Dla dolnośląskich policjantów Święta Bożego Narodzenia to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, byli obecni na drogach w całym województwie, a w szczególności tam gdzie był wzmożony ruch. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
-
Pamiętajmy, że zagrożenie zarażeniem Covid-19 nie minęło. Niech naszym wspólnym celem będzie ochrona zdrowia
Dolnośląscy policjanci nieustannie kontrolują placówki handlowe, urzędy czy miejsca użyteczności publicznej i sprawdzają, czy pracownicy oraz sami klienci stosują się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. W związku z bardzo dużą ilością zakażeń Covid-19 policjanci bacznie przyglądają się również, czy osoby przemieszczające się chociażby komunikacją miejską, stosują podczas jazdy maseczki ochronne zakrywające usta i nos.
-
„Na ratunek” – pomóż rozwiązać kryminalną zagadkę
Fani naszych policyjnych komiksów oraz trójki głównych bohaterów — Klary, Ola i Miłosza — mogą mieć powód do zadowolenia. Właśnie ukazał się siódmy już z cyklu komiks dla najmłodszych, w którym dzieci pomagają policyjnym lotnikom odnaleźć Natalkę i Piotrusia, zagubionych w Borach Tucholskich, a przy okazji rozwiązuje zagadkę sprzed prawie 100 lat. Wszystkich, którzy chcą zdobyć wersję papierową naszego najnowszego zeszytu, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie – szczegóły znajdziecie na oficjalnym profilu polskiej Policji na Instagramie - @policja_kgp.
-
Policja prowadzi działania w ramach „Akcji ZIMA 2021/22” - w trosce o bezdomnych i samotnych
Rozpoczęła się astronomiczna zima i w ostatnich dniach odnotowaliśmy znaczny spadek temperatur, wobec czego dzierżoniowscy policjanci realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.
-
W okresie Świąt wpadło trzech nietrzeźwych kierujących
Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.
-
W czasie Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia 4 kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy.
W miniony weekend czterech kierujących straciło prawo jazdy. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.
-
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Uczcili pamięć poległych policjantów
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z zastępcami nadinsp. Pawłem Dobrodziejem i nadinsp. Romanem Kusterem w imieniu kierownictwa polskiej Policji, wszystkich policjantów i pracowników Policji, złożyli dzisiaj kwiaty przed Tablicą Pamięci w siedzibie KGP oraz przed obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". To wyraz hołdu pamięci wszystkim poległym policjantom, złożony z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
-
Ostrzeżenie w sprawie oszukańczych linków w wiadomościach SMS
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed oszukańczymi linkami w wiadomościach SMS. Oszuści stosując socjotechnikę i licząc na naszą nieuwagę podsyłają do nas między innymi wiadomości SMS rzekomo zawierające informację o przesyłce kurierskiej.