Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
SPOOFING - POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED NOWĄ METODĄ DZIAŁANIA OSZUSTÓW
W ostatnim czasie nasilił się proceder podszywania się przestępców pod pracowników banków i instytucji finansowych. Oszuści wykorzystują telefoniczne połączenie głosowe z potencjalną ofiarą i podając się za osobę reprezentującą bank, wyłudzają nasze dane wrażliwe bądź nakłaniają nas do wykonania przelewu naszych środków na wskazany rachunek bankowy. W ten sposób „czyszczą” nasze konta albo zaciągają w naszym imieniu kredyty gotówkowe. Policjanci apelują o ostrożność. Warto dwa razy zastanowić się i dokładnie wszystko sprawdzić przed wykonaniem czynności zleconej nam przez głos w słuchawce, aby nie stracić życiowych oszczędności.
-
OD 1 STYCZNIA 2022 R. ZMIENIŁY SIĘ PRZEPISY DROGOWE I WYSOKOŚCI MANDATÓW KARNYCH – WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z WPROWADZONYMI ZMIANAMI
1 styczeń 2022 roku to kolejna ważna data dla każdego uczestnika ruchu drogowego. W tym dniu weszły bowiem w życie nowelizacje kilku aktów prawnych m.in. ustawy Prawo o ruchu drogowym i Kodeksu wykroczeń, a co za tym idzie istotnie zmieniły się poszczególne przepisy ruchu drogowego oraz wysokości grzywien, jakie mogą zostać nałożone w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenia drogowe. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do policyjnej kontroli drogowej. Pamiętajmy, że nieznajomość nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy.
-
Policjant w czasie wolnym od służby ujął złodzieja!
Bielawski policjant w czasie wolnym od pracy ujął mężczyznę, który dokonał kradzieży w sklepie należącym do znanej sieci handlowej.
-
Przed nami długi weekend - pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!
Przed nami długi weekend styczniowy. Wiele osób zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać a nie dotyczą samej podróży.
-
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog”
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
-
PLANUJESZ UPOLOWAĆ COŚ PODCZAS NOWOROCZNYCH WYPRZEDAŻY? UWAŻAJ, GDY ROBISZ ZAKUPY TAKŻE PRZEZ INTERNET!
Poświąteczne i noworoczne wyprzedaże, to nie tylko czas gorączkowych wizyt i tłoku w centrach handlowych. To także tysiące kliknięć w związku z zakupami dokonywanymi w sieci. Niestety, w tym czasie również bardzo intensywnie działają oszuści oraz kieszonkowcy. Jeżeli osobiście wybierasz się do sklepu, musisz pamiętać m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dystansie społecznym, a także nie noś na widoku portfela, telefonu lub innych przedmiotów wartościowych. Zakupy w sieci, też rodzą pewne zagrożenia i warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed utratą oszczędności. Przeczytaj koniecznie…
-
SŁUŻBA W DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI OKAZAŁA SIĘ ATRAKCYJNYM ZAWODEM DLA MŁODYCH LUDZI, W MINIONYM ROKU PRZYJĘTO PRAWIE 800 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY. KOLEJNY NABÓR BĘDZIE TRWAŁ CAŁY ROK
Chętnych do służby w Policji jest coraz więcej. Miniony rok pokazał, że jest to zawód atrakcyjny dla osób wybierających swoją drogę zawodową. W roku 2020 w szeregi dolnośląskiej Policji wstąpiło prawie 400 nowych policjantów, natomiast rok 2021 zakończył się z bilansem niemal 800 nowych funkcjonariuszy! Niezmiernie cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się służyć społeczeństwu, pomagać innym i pracować w tej wyjątkowej formacji. Przypominamy, że przystąpić do rekrutacji można w dowolnym momencie, gdyż nabór będzie trwał przez cały rok.
-
BEZPIECZNY NOWOROCZNY WEEKEND, ALE ZA TO INTENSYWNY DLA DOLNOŚLĄSKICH POLICJANTÓW
Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie naszego województwa, tylko w ubiegły sylwestrowo-noworoczny weekend zrealizowali aż 5080 interwencji. Mundurowi wyeliminowali także z ruchu 64 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali blisko 200 sprawców przestępstw oraz 94 poszukiwanych. Policjanci podejmowali także czynności wobec osób, które nie przestrzegały obowiązujących obostrzeń. Kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich i fakt, że w galeriach oraz centrach handlowych ruszają noworoczne wyprzedaże, wzmożone działania kontrole będą stale realizowane przez funkcjonariuszy
-
Uwaga!!!!! Bardzo wiele oszustw za pośrednictwem Internetu
W ostatnim czasie w Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie przyjęto wiele zawiadomień o przestępstwie od osób, które zostały oszukane za pośrednictwem Internetu, lub których konta bankowe zostały okradzione. Przestępcy wymyślają cały czas nowe metody. Osoby okradzione mogły tego uniknąć. Bądźmy czujni! Policjanci prowadzą postępowania zmierzające do wykrycia sprawców.
-
Policjanci nakładają mandaty według nowego taryfikatora
Od 1 stycznia zmieniły się wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. W okresie do 3 stycznia, najwyższy mandat został wystawiony za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h i wyniósł 2000 złotych.