Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Policja już rozpoczęła działania w ramach „Akcji ZIMA 2022/23”
Mimo astronomicznej jesieni i wysokich temperatur jak na tę porę roku, bielawscy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoznają miejsca przebywania osób bezdomnych
-
Od godziny 6:00 drogówka prowadzi akcję pod kryptonimem “NURD”.
Od rana funkcjonariusze dzierżoniowskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.
-
Dzierżoniowscy kryminalni ustalili sprawcę zniszczenia wiaty przystankowej
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę, który dokonał zniszczenia mienia, poprzez wybicie szyby w wiacie przystankowej. Osoba przyznała się do popełnienia czynu.
-
Funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki spotkali się z pierwszakami bielawskiej Społecznej Szkoły Podstawowej
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w spotkaniu z najmłodszymi dziećmi Społecznej Szkoły Podstawowej w Bielawie.
-
19 października drogówka przeprowadzi akcję pod kryptonimem “NURD”
W najbliższą środę dzierżoniowski ruch drogowy przeprowadzi akcję pod kryptonimem “NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.
-
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
-
Bielawscy policjanci odzyskali portfel z niemal całą zawartością
Funkcjonariusze z bielawskiego komisariatu ustalili dane złodziejki, która dokonała kradzieży portfela z wózka dziecięcego, w autobusie komunikacji miejskiej. Dzięki szybkości działania policjantów odzyskano większość utraconego mienia, które wróciło do właścicielki
-
Od 14 do 16 października wpadło pięciu nietrzeźwych kierujących
Surowe kary, wielokrotne apele, a i tak ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego.
-
Bielawscy policjanci dwukrotnie odzyskali samochód kradziony przez tę samą osobę
Nastolatek dwukrotnie ukradł ten sam pojazd, tylko działał z różnymi osobami. Za pierwszym razem towarzyszył mu 28-letni mężczyzna, za drugim wspólnikiem był 21-latek. Bielawscy policjanci dwa razy odnaleźli utracony samochód.
-
Policjantka odwiedziła młodzież z „Radiobudy”
Funkcjonariusze policji realizują działania profilaktyczne dedykowane do odbiorców w różnym wieku. W ostatnim czasie mł. asp. Barbara Gaweł przeprowadziła prelekcje w dzierżoniowskim Zespole Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza
