Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
POSTAW NA BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH
Pełnia lata to najlepszy okres wypoczynku i rekreacji w górach. Zaplanowałeś, aby podczas wakacji przemierzać górskie szlaki? Chcąc zapewnić sobie beztroski i bezpieczny wypoczynek oraz zapobiec wypadkom i problemom, pamiętaj, że ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Niech kręci nas bezpieczeństwo w górach!
-
Tylko w weekend pięciu nietrzeźwych kierujących, z których jeden sprawcą tragicznego wypadku
Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że w wypadku gdzie kierujący był pod wpływem alkoholu zginął 19-latek
-
Postaw na bezpieczeństwo podczas prac polowych
Sierpień to nie tylko okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach czy nad wodą, ale również czas intensywnych rolniczych prac polowych. Każdego roku, w okresie wakacji, notowany jest wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych, których ofiarami stają się także dzieci i młodzież. Działanie z wyobraźnią i świadomością zagrożeń jest najlepszym sposobem na uniknięcie ludzkich tragedii. Niech kręci nas bezpieczeństwo podczas wykonywania prac w ogrodach, sadach i na polach!
-
Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszych
Funkcjonariuszki z drogówki i dzierżoniowscy dzielnicowi uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w przedszkolu językowym, na którym poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i realizacją programów „Bezpieczne Wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.
-
Uprawa konopi w szafie
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ujawnili 4 krzewy konopi, z której można było uzyskać blisko 460 porcji narkotyku. Plantacja znajdowała się … w szafie
-
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zaplanowali działania pod nazwą „BEZPIECZNY POWIAT DZIERŻONIOWSKI”.
Dziś w godzinach: 14:00-22:00 dzierżoniowski Wydział Ruchu Drogowego przy wsparciu funkcjonariuszy z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich prowadzi działania pod kryptonimem „BEZPIECZNY POWIAT DZIERŻONIOWSKI”.
-
Poszedł coś zjeść i stracił prawo jazdy
5 sierpnia policjantka Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąca służbę wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd. Okazało się, że kierowca był pijany, pozostawił pojazd i poszedł do lokalu gastronomicznego
-
Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykliści
Sprzyjająca pogoda wakacyjna sprawia, że na drogach jest dużo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rosnąca liczba miłośników jednośladów wpływa na udział tej grupy w statystykach zdarzeń drogowych.
-
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zaplanowali działania pod nazwą „BEZPIECZNY POWIAT DZIERŻONIOWSKI”
Na 6 dzień sierpnia, w godzinach: 14:00-22:00 dzierżoniowski Wydział Ruchu Drogowego, przy wsparciu funkcjonariuszy z Kłodzka i Ząbkowic będzie realizował działania pod kryptonimem „BEZPIECZNY POWIAT DZIERŻONIOWSKI”.
-
Kolejny sukces dzierżoniowskich kryminalnych z przestępczością narkotykową
2 sierpnia funkcjonariusze powiatu dzierżoniowskiego przejęli znaczne ilości substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli blisko 850 porcji amfetaminy i ponad 10 porcji marihuany.